H.I.S.C. Community | 2007-2017 | Jer legende žive vječno
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora Empty
PostajNaslov: Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora   Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora Icon_minitime10.08.07 12:09

POZOR! SVE STO RADITE ,RADITE NA VLASTITU ODGOVORNOST TE SAMI ODGOVARATE ZA NAVEDENE POSLJEDICE KOJE MOGU NASTATI TIJEKOM RADA

Mnogi korisnici su jos na CRT monitorima zbog financija ili drugih razloga te se sve vise ljudi buni na cvrcanje CRT monitora.
Jedan sam od takvih korisnika i nakon silnog googlanja ,pricanja sa kolegama sa foruma i lupanja po navedenom monitoru nista nije pomoglo .
U to vrijeme je bilo mnogo price o problemima Tagan napajanja i njihovog "popularnog" cvrcanja te rjesavanjem pistoljem za plastiku odlucio sam zrtvovat svoj monitor za sve forumase Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora Tongue .Sva ova cvrcanja nastaju zbog titraja zavojnica te stavljanjem vruce (rastopljene) plastike vi onemogucujete da one titraju = nema cvrcanja :smile:

I tako sam uzeo monitor ,odredjeni alat poterban za ovo (bit ce kasnije receno) ,digitalni fotoaparat i krenuo u akciju .


Onaj tko nije nikada rastavljao CRT monitor ne zna kakva ga muka ceka ,nemojte ovo shvatit kao jedan strah nego samo pratite odredjene upute i bit ce vam lakse.


Ovaj primjer je radjen na Samsung Syncmaster 753dfx ali moze posluziti i za druge modele.


Potreban alat :Pistolj za topljenje plastike ,sarafciger i dobra lampa (svjetiljka)

Prvo ide skidanje vijaka koji se nalaze pri dnu na lijevoj i desnoj strani

Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 6139DSC02620 Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 9384DSC02619

Poslje skidanja ova dva sarafa idite na vrh monita gdje su vam plasticne "kukice" sa kojima postaje problem. Potreban vam je ravni sarafciger (malo jaci i veci) te sa njime morate "otkaciti" dvije plastike
Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 6279DSC02621

To isto imate i na drugoj strani (u mene je "razradjeno" jer sam vec to bio rastavljao ali moze se vidjet to mjesto bez neke vece muke)

Kada ste to skinuli dobili ste slijedecu sliku
Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 5986DSC02622

E sada je pozeljno da imate jos dvije ruke na raspolaganju koje ce dignuti i drzati cijev (tu su jos 4 sarafa)dok vi zavojnice zaljevate tom plastikom.

Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 1407DSC02623 Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 121DSC02624 Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 6134DSC02625 Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora 8514DSC02626

Tako to poslije izgleda ,dobro pregledajte svaki kutak da vam nebi promakla koja zavojnica koja bi mogla opet stvarati ne ugodan zvuk.


Prilikom dizanja cijevi sam morao iskopcati par kablova ,od toga su tu bila dva crna kabla koja su bila na metalnoj podlozi tako da njih ne zaboravite Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora Wink

Poslje sastavite sve i nadam se da ste rijesili problem


sretno !

Tut by : APO - optik
[Vrh] Go down
 
Vodič za riješavanje problema cvrčanja monitora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
H.I.S.C. Community :: Tehnologija :: Racunala :: Hardware :: Periferija-
Forum(o)Bir: