H.I.S.C. Community | 2007-2017 | Jer legende žive vječno
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hrvat je prvi na svijetu 'otključao' novi Appleov mobitel

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Hrvat je prvi na svijetu 'otključao' novi Appleov mobitel Empty
PostajNaslov: Hrvat je prvi na svijetu 'otključao' novi Appleov mobitel   Hrvat je prvi na svijetu 'otključao' novi Appleov mobitel Icon_minitime18.08.07 19:06

Appleov mobitel nove generacije iPhone, koji u Europu dolazi tek potkraj ove godine, bio je velik izazov za mnoge hakere diljem staroga kontinenta. Mnogi od njih su željeli prvi hakirati taj suvremeni telefon, a to je za rukom pošlo Saši iz Krka.
Hrvat je prvi na svijetu 'otključao' novi Appleov mobitel 64448
24-godišnji Saša prvi je na svijetu uspio otključati iPhone i složiti ga da radi u zemlji gdje mreža nije čak ni prilagođena za njega, piše Jutarnji list.'Nije mi ni na kraj pameti bilo da ću uspjeti prvi u svijetu hakirati iPod kada sam ga nabavljao. Želio sam ga tada samo imati za pretraživanje interneta i slušanje glazbe', ispričao je 24-godišnji Saša iz Krka.Vijest o njegovu pothvatu brzo je obišla svijet. Na internetu su se nakon njegova uspjeha počeli javljati deseci korisnika koji su uspjeli prema njegovim uputama probiti nekoliko milijuna vrijednu zaštitu Applea.'Nisam ja nikakav haker, ja sam jednostavno imao sreće i brzine da to napravim i preduhitrio sve ostale hakere diljem svijeta', rekao je Saša.Nikad se nije bavio programiranjem ni hakiranjem. Njegova priča s iPhonom počela je prije nekoliko mjeseci kada mu je njegov prijatelj poslao link na filmić na Youtube servis gdje je bila prva objava o tom mobitelu.Prijateljica njegove cure koja živi u Americi te svako ljeto dolazi u Krk na ljetovanje kupila mu je iPhone u SAD-u.Tada je počeo i posjećati mnoge forume na kojima se raspravljalo o hakiranju iPhona. Mogao ga je koristiti samo za neke osnovne opcije, no kao telefon nije funkcionirao. 'Na forumu sam gledao kako se dvojica hakera dopisuju i razmjenjuju iskustva. Jedan je rekao da je napokon složio upute za hakiranje, ali da mu to nije uspjelo jer nije mogao primati poruke i pozive', objasnio je Saša.No tada smo ga počeli nagovarati da napiše vodič kako bismo i mi mogli pokušati to napraviti. Nakon nekoliko dana on je na forum stavio upute i ja sam, srećom, bio najbrži.'Bio sam presretan, ubrzo sam shvatio da sam i prvi na svijetu to uspio. Odmah sam javio na forum i dodao svoj vodič', prepričao je Saša. 'Do sada ih je petnaestak uspjelo po mojim uputama hakirati u Europi iPhone nakon mene. Svi mi zahvaljuju na tome, ali to je zaista bilo slučajno', dodaje Saša.Riječ je o mobitelu poprilično velikih dimenzija. Unatoč povećoj težini iPhone je jako tanak uređaj koji se kontrolira preko velikog touch screena. Sadržava kameru s 2.0 megapixela kameru, no još nije riješeno pitanje autofocusa. Glazba na iPhonu može se slušati šesnaest sati, a razgovor može trajati pet sati. Baterija se puni preko računala, a kada dođe na manje od 20 posto, podsjeća se korisnika da je napuni. Internet se pretražuje preko Safarija, programa Macintosha, a stranica se pregledava i vrti potezima prstiju preko stranica. iPhone ima i ugrađene napredne senzore - za blizinu, pokret i za svjetlo koji automatski poboljšavaju korisnikov doživljaj i produljuju vijek trajanja baterije.Ugrađeni senzor pokreta detektira korisnikovo prebacivanje uređaja iz uspravnog u položeni položaj, automatski mijenja sadržaj na zaslonu i tako korisniku pruža uvid u cijelu širinu internetske stranice ili fotografije prilagodivši njezinu širinu i visinu.
[Vrh] Go down
 
Hrvat je prvi na svijetu 'otključao' novi Appleov mobitel
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» dio mene u virtualnom svijetu....
» Moj Prvi Hack
» Prvi put izvedena intraarterijska tromboliza

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
H.I.S.C. Community :: Vijesti & Novosti :: Znanost / IT-
Forum(o)Bir: